Prawo spadkowe

Otrzymałeś spadek, chcesz sporządzić testament, a może dochodzisz swoich praw do zachowku lub domagasz się jego uzupełnienia, podwyższenia? Jeśli masz wątpliwości związane z zagadnieniami prawa spadkowego, zgłoś się do Kancelarii Adwokackiej Karol Sobkowiak z siedzibą we Wrocławiu.

Jako adwokat pomagam w całościowym i fachowym doradztwie prawnym w zakresie m.in. nabywania praw i obowiązków majątkowych po osobie zmarłej przez spadkobierców oraz inne osoby. Dzięki zaangażowaniu w prowadzenie licznych spraw dotyczących spadków oraz eksperckiej wiedzy oraz w obszarze prawa spadkowego materialnego doskonale rozumiem charakter tego typu spraw oraz obaw Klientów i emocje, które tym postpowaniom towarzyszą.

Najczęstsze sprawy w zakresie prawa spadkowego to: roszczenia z tytułu zachowku, postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku, kwestionowanie testamentu, postępowanie o dział spadku, wydziedziczenie oraz uznanie spadkobiercy za niegodnego, zapis windykacyjny.

Jeśli jesteś spadkobiercą lub ewentualnym spadkodawcą czy rodzicem, który obawia się konsekwencji przyjęcia długów zaciąganych przez osobę bliską która zmarła, tzw. długów spadkowych dla siebie i swoich dzieci, nie czekaj tylko umów się telefonicznie na konsultacje z adwokatem w siedzibie Kancelarii.

Na pierwszym spotkaniu dokonamy analizy sprawy, dokładnie określimy Twoją sytuację i opowiemy o ewentualnych dalszych krokach oraz ich konsekwencjach i skutkach dla Ciebie i Twoich bliskich.

Adres

Kancelaria Adwokacka
Karol Sobkowiak
Ul. Kazimierza Wielkiego 15 lok. 9
50-077 Wrocław

Konto: ING Bank Śląski Oddział
we Wrocławiu
22 1050 1575 1000 0092 8059 2495

Godziny otwarcia

pon-pt: 08:00-18:00